Papara Hesabımı Askıya Aldı

Şikayetçi Yazar Eda Hanım: Yaklaşık 10 aydır Papara kullanıyorum ve yurt dışında yaşıyorum. Yurt dışında yaşadığım için Enpara hesabı açamıyorum bu nedenle ücretsiz para gönderme özelliğinden dolayı Papara’yı kullanıyorum. Türkiye’ye dönüş sağlayacağım için aracımı sattım ve ücretini Papara üzerinden aldım Türkiye’ye döndüm ve Papara card başvurusu yaptım.

Hesabımda para varken 3 gün boyunca açık olan hesap tam para çekeceğim gün askıya alındı ve maillerime hiçbir şekilde dönüş sağlanmıyor çağrı merkezinde de hiçbir açıklama yapılmıyor. Siz nasıl olur da benim olan parayı benim kullanmama izin vermezsiniz? Bu konuda avukatıma gerekli bilgiyi verdim ve ivedi bir şekilde tarafınıza dava açılması için yetkilendirdim.

Papara Temsilcisi’nin Cevabı

Değerli Kullanıcımız,

Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. 6493 Sayılı Kanun kapsamında kurulmuş ve BDDK ya bağlı bir kuruluştur. Papara’da kullanıcılarımıza ait tüm bakiyeler Merkez Bankası nezdinde bloke edilen hesaplarda tutulmaktadır. Paranızın herhangi bir şekilde kullanılması söz konusu değildir. Hesabınız ile ilgili güvenlik prosedürleri uygulanmaktadır. Yapılan inceleme ve araştırmalar sonuçlandığında tarafınıza mutlaka bilgilendirme yapılacaktır. Güvenlik nedeni ile hesabın askıya alınması ve içindeki hesap bakiyesine bloke konulması bankalar dahil tüm finans kuruluşlarında bulunan bir hak olup, biz de ilgili mevzuatımız gereğince bu hakkı kullanmaktayız. Papara da onaylamış olduğunuz kullanım sözleşmesinde 17.6 Madde’ye istinaden, askıya alınmıştır. (17.6 Papara hileli veya yetkisiz kullanım şüphesinin söz konusu olduğu hallerde Sözleşme kapsamında Kullanıcı’ya sunduğu hizmetleri askıya alabilecek, Ödeme Aracı’nı kullanıma kapatabilecektir.)

Saygılarımızla.
Papara Destek Ekibi.

papara hesabımı askıya aldı, papara şikayet

Papara Hesabımı Askıya Aldı
Rate this post